Żagle 2007 (wrzesień)

DSC00020 Jak co roku pojawiła się koncepcja wyjazdu na żagle. W tym z przyczyn różnych, dość późno.

Kto chce sie wybrać niech da znać do lipca!

Plan jest taki:

bierzemy 1-2 łódki w zależności od ilości chętnych – (ja proponowałym w tym roku Bolero 805, koszt 280 PLN za dobe 7-8 osób na łódkę z Mariny Bełbot, ostatnio wydali mi się bardzo sensowni a i łódki super chodzą)

Termin: pierwszy tydzień września (01-08.09)

Skład osobowy:

Tutaj znajduje się aktualna lista 

Bolero 805

image Historia powstania tego jachtu jest niezwykle ciekawa i krótka. Sezon regatowy 2001 był dla mnie niezwykle udany. „Tango Czarter” rozgromiło klasę T-3 i zostało najszybszym jachtem turystycznym roku 2001,pokonując takie jachty, jak „Fortuna 27″. Jacht dłuższy prawie o 1 metr.
Doszedłem do wniosku, iż tak wielka firma jak T.I.G.A, nie może sobie pozwolić, żeby tak mała firma i mniejszy jacht prawie o 1 metr wygrywał jak chciał z nimi. I na sezon 2002 zbudują nowy większy jacht, z którym już może nie pójść tak łatwo, jak z „Fortuną 27″. Moje obawy sprawdziły się. Powstał nowy, większy jacht ” Fortuna 29″. Na szczęście tylko większy a nie lepszy. Postanowiłem też zbudować nowy, większy jacht, jeszcze lepszy do czarteru i regat. Pozostawała mi do zdobycia pewna grupa Gości dysponująca dużym wzrostem ponad 1,80 m.
Nowy jacht miał spełniać ich wymagania. Osiem osób dorosłych ponad 1,80 m wzrostu może wygodnie spać, jak przyjadą dwie osoby dadzą sobie radę, jak z „Tangiem 760 Czarter”. Jacht musi być jeszcze szybszy i powinien pokonać przynajmniej jacht 9 m.

Jedna myśl nt. „Żagle 2007 (wrzesień)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>